O mně

 

 

Krásný provoněný den,

 

Chtěla bych se představit a napsat něco málo o sobě a jak jsem se dostala k mýdlaření.

 

Jsem věčný milovník přírody a její krásy a vůní. Milovník psů a jiných zvířecích nevinných bytostí. Mám ráda dlouhé procházky se svou psí přítelkyní, sluníčko, vodu, cestování a vše spojené s naší krásnou planetou.

 

Přírodní kosmetiku a mýdla používám už roky. Není to pro mě nic cizí, naopak, našla jsem se v netoxickém a zdravém způsobu života. Ale myslím, že vše je potřeba dělat s mírou a všeho moc škodí. Používám zdravý selský rozum ať jde o cokoliv a ráda naslouchám intuici.

 

K mýdlaření a výrobě přírodní kosmetiky jsem se dostala přes kamarádky v USA, které se tomuto řemeslu také věnují. Vždy, když jsem si takové mýdlo koupila, fascinovalo mě, že tu nádheru někdo dokáže doma vyrobit a věděla jsem, že je to něco co chci určitě někdy vyzkoušet.

 

Dlouhých 15 let jsem žila v USA v Chicagu. Po návratu zpět do rodné hroudy jsem hledala něco co bych mohla dělat. Prošla jsem si hrstkou pohovorů, ale cítila jsem, že to není to pravé ořechové.  Nechala jsem osudu volný průběh.

 

Podnikám od svých 23 let, v USA jsem vybudovala od základu úklidovou firmu a později se věnovala i finančnímu poradenství. Různých pracovních odvětví mám za sebou hodně, prošla jsem si za první rok a půl v USA různými pracemi. Vždy mě to ale táhlo k podnikání. Dělat to co vás baví je opravdu Dream come true :)

 

Vzpoměla jsem si jak jsem byla vždy uchvácena mýdly a tajemstvím jejich výroby a zásoby pomale docházely. Už nebylo na co čekat. Pustila jsem se do samostudia. Po 3 měsících strávených načítáním různých blogů a zhlédnutím stovky videí o výrobě mýdla,  jsem konečně vyrobila své první mýdlo. Pak další a další. Kdo vyrábí mýdla, tak to zná. Úplně vás to pohltí. Více jak rok jsem vylepšovala receptury a techniky a testovala je na svých nejbližších.

 

Jelikož se mi začalo dařit a chtěla jsem se o svůj um podělit i s ostatními, pustila jsem se do zdlouhavé certifikace. Pak přišlo na řadu budování výrobny a v únoru 2020 jsem mohla oficiálně spustit prodej. To už jsem za sebou měla spoustu vyrobených mýdel, pokusů a omylů.

 

Výroba přírodní kosmetiky šla jen ruku v ruce s výrobou mýdel. Sama se již léta snažím žít život bez zbytečného odpadu a dopadu na přírodu a své zdraví. Zajímám se o netoxický styl života a kosmetiku bez přidané chemie. Roky ji nejen vyrábím, ale i používám.

 

Ve výrobě mýdel jsem se našla a miluji svoji práci.

Žiji si teď svůj sen tady doma a všem kdo mě to umožňují mockrát děkuji!

 

Mějte krásný každý den :)  

 

Lucka z LuNatura

 

 

Více o mýdlech a kosmetice se můžete dočíst v článku Povídání o přírodních mýdlech

 

 

Moje mýdlové začátky :)

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.