O mně

 

 

Krásný den,

 

Chtěla bych se představit a napsat něco málo o sobě a jak jsem se dostala k mýdlaření.

 

Jsem věčný milovník přírody a její krásy a vůní. Milovník psů a jiných zvířecích nevinných bytostí. Mám ráda dlouhé procházky se svou psí přítelkyní, sluníčko, vodu, cestování a vše spojené s naší krásnou planetou.

 

Přírodní kosmetiku a mýdla používám už roky. Není to pro mě nic cizí, naopak, našla jsem se v netoxickém a zdravém způsobu života. Ale myslím, že vše je potřeba dělat s mírou a všeho moc škodí. Používám  zdravý selský rozum ať jde o cokoliv a ráda naslouchám intuici.

 

K mýdlaření a výrobě přírodní kosmetiky jsem se dostala přes kamarádky v USA, které se tomuto řemeslu také věnují. Vždy, když jsem si takové mýdlo koupila, fascinovalo mě, že tu nádheru někdo dokáže  doma vyrobit a věděla jsem, že je to něco co chci určitě někdy vyzkoušet.

 

Dlouhých 15 let jsem žila v USA v Chicagu. Po návratu zpět do rodné hroudy jsem hledala něco co bych mohla dělat, lépe řečeno práci :) Prošla jsem si hrstkou pohovorů, ale cítila jsem, že to není to pravé ořechové.  Nechala jsem osudu volný průběh.

 

Podnikám od svých 23 let, v USA jsem vybudovala od základu úklidovou firmu a později se věnovala i finančnímu poradenství. Různých pracovních odvětví mám za sebou hodně, prošla jsem si za první rok a půl v USA různými pracemi. Vždy mě to ale táhlo k podnikání. Dělat to co vás baví je opravdu Dream come true :)

 

Vzpoměla jsem si jak jsem byla vždy uchvácena mýdly a tajemstvím jejich výroby. Už nebylo na co čekat. Pustila jsem se do samostudia. Po 3 měsících strávených načítáním různých blogů a zhlédnutím stovky videí o výrobě mýdla,  jsem konečně vyrobila své první mýdlo. Pak další a další. Kdo vyrábí mýdla, tak to zná. Úplně vás to pohltí. Více jak rok jsem vylepšovala receptury a techniky a testovala je na svých nejbližších.

 

Jelikož se mi začalo dařit a chtěla jsem se o svůj um podělit i s ostatními, pustila jsem se do zdlouhavé certifikace. Pak přišlo na řadu budování výrobny a v únoru 2020 jsem mohla oficiálně spustit prodej. To už jsem za sebou měla spoustu vyrobených mýdel, pokusů a omylů.

 

Výroba přírodní kosmetiky šla jen ruku v ruce s výrobou mýdel. Sama se již léta snažím žít život bez zbytečného odpadu a dopadu na přírodu a své zdraví. Zajímám se o netoxický styl života a kosmetiku bez přidané chemie. Roky ji nejen vyrábím, ale i používám.

 

Ve výrobě mýdel jsem se našla a miluji svoji práci.

Žiji si teď svůj sen tady doma a všem kdo mě to umožňují mockrát děkuji!

 

Mějte krásný každý den :)  

 

Lucka z LuNatura

 

 

Více o mýdlech a kosmetice se můžete dočíst v článku Povídání o přírodních mýdlech

 

 

Moje mýdlové začátky :)